Reumatolog me uputio da uradim dinamsku scintigrafiju pljuvačnih žlezda, zbog sumnje da se radi o sjogrenovom sindromu. Trenutno koristim antidepresiv maprotilin, koji dovodi do pojave suvih usta. Da li je uputno raditi ovo snimanje dok traje terapija antidepresivima, odnosno da li će dobijeni rezultat biti verodostojan?

    Odgovoreno: 19. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Pitanje je vrlo interesantno. Terapija maprotilinom moze maskirati rezultat, ali sjogrenov sindrom se moze potvrditi i na druge nacine. S toga preporucujem da se prethodno uradi biopsija male pljuvačne zlezde i tek nakon toga, ukoliko je potrebno, da se načini scintigrafija pljuvacnih zlezda.