Ja sam na rodjenju rodjena sa rascepom, kako se to u narodu kaže. Zanima me kako se ta bolest stručno naziva, koji je razlog da se deca takva rode, i da li možda postoji mogućnost da moja deca to naslede?

    Odgovoreno: 13. 03. 2011.
    • Poštovana,
      Kada bih znao konkretan uzrok nastajanja rascepa dobih vec uveliko nobelovu nagradu i taj se deformitet vise ne bi javljao. Postoji mogucnost da vasa deca naslede zbog genetskog nasledja ali je verovatnoca mala. Sto se tice srtucnog naziva niste naveli u kom je stepenu rascep (da ji je u pitanji rascep usne, nepca. . .) . Srdacno. . .