Poštovani imam uvučenu donju vilicu, a izbačenu gornju. Moje usne nikada nisu spojene već mi se vide gornji sekutići i u zagrižaju (kratka usna) . Predložena mi je operacija na klinici za maksilofacijalnu hirurgiju stomatološkog fakulteta. Međutim ne verujem puno u to pošto imam 30 godina i zanimame dali to sve može lepo da sraste zbog mojih godina i još ću morati da nosim fiksne da mi se uredi zagrižaj što znači da će operacija moći da se uradi tek za koju godinu, za koliko vremena to u proseku zaraste pošto radim, dali ću imati probleme kada ostarim da me vilice bole na promene vremena kao kod svakog preloma, moraju li da mi budu povezane vilice ili mogu proći bez toga?

    Odgovoreno: 09. 03. 2011.
    • Poštovani,
      Obzirom na pitanja koja navodite vidim da su vas kolege potpuno uputile u proceduru, kako od strane ortodonta tako i od strane hirurga. Vas problem je kombinovan i zato se primenjuje i kombinovan nacin lecenja (ortodoncija i hirurgija) . Nema razloga da ne verujete u uspeh lecenja jer je zagarantovan i sigurno cete biti veoma zadovoljni na kraju. Posto je problem odnosno deformitet kompleksan i lecenje je dugotrajno. Na vama je da se odlucite zelite li to ili ne. Sto se tice tegoba u kasnijoj fazi zivota rekao bih da cete imati teskoce ako se ne lecite sigurno, a za posledice koje nastaju kao posledica operativnog lecenja ne brinite. Ne bi se taj nacin lecenja primenjivao da ostaju posledice. Srdacno. . .