Postovani, zamolio bih vas za strucan odgovor i ako je moguce i neku pomoc ili savet da mi date!! Naime, moj otac (57 god) je nedavno sasvim slucajno otkrio na levoj strani vrata dva cvora, par centimetara velicine!! Nakon odlaska kod lekara i uputa kod (oprosticete mi ako promasim ime) maksilofascijalnog hirurga, uzeta mu je biopsija iz vrata i posle par anlaiza, sumnjaju da ima metaztazu tumora, ali jos uvek neznaju i ne mogu reci gde je to i u kom stadijumu pa su u beograd u na kliniku u tirsovoj poslali par nekih plocica koje trebaju tamo dodatno proanalizirati i dati rezulatat o cemu se radi!! Nikakve promene u sebi i na sebi ne oseca, ali vidno je da je uznemiren u ocekivanju tih analiza i odgovora!! Mene zanima da li ste se ves susretali sa takvim primerima sa tim simptomima i da li mozete reci ili posavetovati ovako nezvanicno da li postoji neki lek nakon cije primene bi se mogao ocekivati boljitak!! Unapred vam hvala!! Pozzz

    Odgovoreno: 01. 03. 2011.
    • Poštovani,
      U izvesnom procentu poreklo tumora se ne moze otkriti (vec se utvrdi postojanje na osnovu metastaze) , te je procedura koja je sprovedena potpuno u skladu sa preporukama. Potrebno je utvrditi o kom se tipu tumora radi da bi se pocelo sa daljim, ciljanim, pretragama. Sto se tice lecenja ono ce zapoceti tek kada se postavi konacna dijagnoza. Srdacno. . .