Poštovani, imam 26 godina. Za vrijeme odrastanja sam nosio zubnu protezu ali je nošenje prekinuto usled nesuglasica sa doktorom (a i stanje je bilo relativno ok) . Ono što me zanima jest - da li je stavljanje proteze u mojim godinama još uvijek učinkovito? Neko mi je rekao da je u mojim godinama uzaludno. Jedna poznanica nosi protezu da joj "spoji" dva prednja zuba, ali kada neko vrijeme prekine nošenje, zubi joj se s vremenom opet "razmaknu". Hvala puno

    Odgovoreno: 24. 02. 2011.
    • Poštovani,
      Nosenje proteze u vasim godinama ima manji ucinak nego nosenje fiksnog ortodontskog aparata te ga s toga preporucujem. Posto navodite da vasa poznanica nosi protezu a poslejoj se zubi opet vrate na prvobitno stanje to je posledica nedovoljnog nosenja ortodontskog aparata (treba znati da se ortodontski aparat nosi izvesno vreme i nakon uispostavljanja zeljenog odnosa zuba) . Prema tome efekat koji zelite postici apsolutno se moze postici nosenjem fiksnog ortodontskog aparata. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno zakazite pregled. Srcdacno. . .