Ambulantska dijagnoza: tu mucosae oris na levoj strani donje usne, nadvoresni dio, postoji otok, vec sedam meseca, koji povremeno krvari i nikako da zarasni. Predlozeno je da se hirurski intervenira i otkloni. Sve je to u redu, samo mene zanima dali je to (ili dali moze da bude) puno opasnije i na koji nacin i gde to mogu ispitati. Puno vam hvala, risto

    Odgovoreno: 22. 01. 2011.
    • Poštovani,
      Naravno da moze da bude opasnije. Dijagnoza je izuzetno ozbiljna. Jedini način da se ispita je da se načini biopsija promene, od strane hirurga, uz patološko histološku verifikaciju. Hirurška intervencija je primarni način lečenja i savetujem vam da ne gubite vreme i da se promena što pre ukloni. Srdačno dr b pejakovic