Moj sin već dvije godine ima na jezigu neko zadebljanje (veličine 4 mm-3mm) koje je dobi prilikom boravka na moru. Upočetku mu je to smetalo dok je jeo, ali vremenom se navikao, tako da mu to ponekad zasmeta. Inače ima 3, 5 godine. Vodili smo ga kad je imao 1, 5 godinu na pregled kod maksofacijalnog hirurga, ali rekli su da tad nije preporučljivo da to uklanjaju pošto uklanjanje tog zadebljanja zahtjeva davanje anestezije. Da li imate kakav prijedlog gdje i kad je najbolje da uradimo skidanje tog papiluma. Banja luka

    Odgovoreno: 08. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Svaki momenat je preporučljiv za uklanjanje ukoliko mu pravi smetlje. Tačno je da, obzirom za njegov uzrast, je potrebno primeniti opštu anesteziju i tako ce biti sve dok ne odraste dovoljno da moze mirno podneti intervenciju u lokalnoj anesteziji (ukoliko se naravno putem iste promena moze ukloniti) . Srdacno dr pejakovic