Stomatolog mi je u toku pregleda ugledao neki mali deo u ustima koji je njemu ličio na hemangiom. Kako nije bilo nekog specijaliste u blizini da tu promenu pogleda, on mi je zakazao kontrolni pregled za mesec dana. Molim vas da mi odgovorite šta je to i kako se leči????

    Odgovoreno: 18. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Hemangiom ne predstavlja nista drugo nego prosireni krvni sud. Ukoliko nije izrazen nije potrebno nikakvo lecenje. Jedina tegoba koja moze da se javi jeste da pri povredi istog dodje do produzenog krvarenja koje se u drasticnijom slucajevima tesko moze zaustaviti bez lekarske intervencije. S toga, otidjite na pregled, neka specijalista proceni da li je potrebo lečenje. Lečenje, inace, podrazumeva najčešće hirurško uklanjanje. Srdacno, dr pejakovic