Postovani, nadam se da pitanje postavljam na pravom mjestu. . . Naime uradio sam pirsing ispod donje usne prije nekih mjesec dana (mozda malo i vise) , radio sam na provjerenom mjestu, a ne kod nekog samoukog: -d. E sad nakit sam izvadio iz par razloga, recio jedan je bio sto sam primijetio da mi se pocelo malo povlaciti zubno meso, a i prehladio sam se u medjuvremenu. Sada me puca neka paranoja od povrede zivca, a inace me interesuje kolike su sanse pogadjanja zivca!? Jel' se moze nesto u buducem periodu zakompikovati sto se tice zivca? Za ovaj mjesec je nadam se sve u redu. . . Ne znam jel imaju neki simptomi i da li to ide postepeno? Imam jos pitanje, koje i nije bas vezano za vasu oblast ali eto pitacu i nadati se da cete koliko toliko moci da pomognete. . . Jel' se moglo desiti da se i ona resica spusti sa spustanjem desni msm jel' se to desava? Inace pitam cisto radi neke sigurnosti, jer me puca neka paranoja kad procitam neke stvari na netu. . . Negdje sam nasao da se moze desiti da neki osjecaji na jeziku gube, ali to valjda vazi za pirsing jezika. . . Hvala unaprijed na odgovoru!

    Odgovoreno: 08. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Po opisu koji ste naveli, nemate razloga za brigu. Povrediti živac na pomenuti način je izuzetno teško a i već bi se manifestovalo, tako da što se tog dela pitanja tiče budite smireni. Povlačenje zubnog mesa ne bi trebalo da bude uzrokovano pirsingom donje usne, no pošto ne mogu obaviti klinički pregled, preporučujem da se javite nadležnom stomatologu na pregled gde će te dobiti potpunu informaciju. Isto važi i za resicu. Srdacno dr pejaković