Poštovani doktore, strašno sam uplašena pri odlasku kod lekara maksilofacijalno hirurga dobila sam dijagnozu nervus pigmentosus inr. Mladeža. Javila sam se jer sam primetila crvenilo oko mladeža od1 do 2 milimetra, a zaboravila sm da vam kažem da je pod upalom žlezde koje se nalaze u mladežu. . Lekar mi reko da stavljam hladne obloge. Plašim se da ga skinem, pa želim vaše mišljenje. Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Po opisu bih rekao da se radi o iritaciji mladeza i moguce blagoj upali. Ako vam je lekar preporucio obloge onda to ispostujte. Sto se tice uklanjanja nema razloga za strah (strah u vezi uklanjanja mladeza potice od narodnih prica da ako se "dira" moze da se zavrsi maligno) . Naime, mladez se uklanja sa zastitnim slojem tkiva i u dubinu i sirinu tako da je to potpuno bezbedna intervencija. Dugogodisnja praksa hirurskog uklanjanja je potvrdila da je intervencija potpuno sigurna. Ako zelite da ga se resite uradite to slobodno ali samo kod hirurga (nikakvi laserski tretmani, kozmetoloske intervencije itd) . Srdacno dr pejakovic