Pocituvani, pred dva dena mi se izvadeni (shini) fiksen aparat na vilica posle 6 nedeli, problem e shto vilicava ja otvoram polovicno dali treba da se pravat nekoi vezbi i dali ke se povrati oset na mestoto kaj frakturata? Odnapred vi blagodaram

    Odgovoreno: 30. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Niste napisali sta je uzrok nosenja šina odn. Pomenutog aparata, no pretpostavicu da je uzrok prelom nastao kao posledica povrede. Posle 6 nedelja normalno je da su misici zgrceni pa je potrebno vreme i vezbe kako bi se uspostavilo otvaranje usta kao i pre povrede. Sto se tice utrnulosti najverovatnije ce se osecaj vratiti ali kada, to zavisi od tezine preloma. Pozdrav makedoniji. Srdacno, dr pejakovic.