Postovani, ja sam se lecio na maksilofacijalnoj klinici u dr. Subotica. I kasnije povadio 28 zuba pa imam jos 4. Ustanovili su mi paradentozu. Zanima me kada mi se povade i ova 4 zuba da li paradentoza nestaje ili se to leci posle vadjenja? Hvala

    Odgovoreno: 06. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Paradontoza je bolest potpornog aparata zuba - periodoncijum i potporna kost. Zubi se vade jer nema vise kosti koja ih drzi na svom mestu. Posle vadjenja zuba obolenje se vise ne manifestuje ali se gubitak alveolarne kosti nastavlja do odredjenog stepena. S postovanjem, dr pejakovic