Već nekoliko godina imam problem sa donjom vilicom. Čuje se pucketanje pri jačem otvaranju usta, povremeno osećam bolove sa leve strane pri zagrizu i primetila sam da mi je vilica asimetrična. Stomatolog mi je savetovao vežbe i kašastu hranu. Nisam koristila drugu terapiju. Pre ovih simptoma imala sam upalu srednjeg desnog uva. Molim vas za savet, kome da se obratim za pomoć.

    Odgovoreno: 04. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se načini pregled stanja vase okluzije i po potrebi korekcija bilo protetski bilo ortodontski. Savet koji ste dobili od stomatologa je korektan ali je simptomatski i ne resava se problem time. Dakle ortodont ili proteticar a na vama je da se pridrzavate saveta stomatologa u kontinuitetu (makša ishrana, ne odgrizati parčade tvrde hrane vec sitniti hranu na manje zalogaje i potom zvakati) . Mozete grejati područje viličnog zgloba ako vam prija. Srdacno, dr pejakovic