Potrudicu se pisati na srpski i molim vas izvinjavam se ako bilo sto sam pogresno napisala. Momr suprugu ispod jezika se pojavio otok, u usnoj suplini. Ovaj otok je postao sve veci i sad mu vise i smeta pri gutanju i pri govora. Bili smo kod maksifacijalnog hirurga, u skopskoj klinisi maksifacijalne hirurgije, i on pretpostavlja da to je cista pluncnoj zlezdi i da ta se moze izdrenirati ili operisati. Dobio je uput za rengenoloski snimak. To ce mo obaviti tek ponedeljkom 13. 09. 2010 ali do tad mi smo u nedoumici dali to hiruski odstraniti ili samo izdrenirati. Molim vas daj te nam savet sto je ispravnije uraditi. Unapred vam mnogo hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko se radi o cisti pljuvačne žlezde nikakva drenaža neće pomoći, jer će se posle izvesnog vremena ponovo javiti. Prema tome, ukoliko se radi o navedenoj dijagnozi isključivo je rešenje operacija. Drugo, cista se neće videti na rtg snimku već je potrebno načiniti ultrazvuk vrata. Puno pozdrava makedoniji, srdačno dr pejaković