Postovani, odstranila sam mladez i isecak poslala na histopatoloski pregled. Dobila sam rezultate. Vecinu termina ne razumem posto su medicinski izrazi, pa bih vas zamolila da utvrdite koji je tip mladeza i da li je opasan. Klinicka dijagnoza: nevus pigmentosus apicis nasi dg hp: nevus pigmetosus intradermalis. Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Klinička dijagnoza znači da je mladež pigmentovan (obojen) i nalazi se na vrhu nosa a histopatološka dijagnoza znači da je mladež lokalizovan u "dubljim" partijama kože. U svakom slučaju dijagnoza je dobroćudna i nemate razloga za bilo kakvu brigu. Sve je u najboljem redu. Srdačno dr pejaković