Zbog procesa na vrhu sestice dole desno, proteticar je predlozio apikotomiju sestice dole desno na oralnoj hirurgiji na vma, sto je i realizovano 9. 11. 2009. Od tada pa i dan danas osecam stalno trnjenje dela usne dole skroz desno do spoja sa gornjom usnom oko 1-2 cm sirine. Isao sam na kontrolu mesec dana posle operacije i oralni hirurg koji me je i operisao rekao mi je da ce osecaj u tom delu usne da se povrati nakon 6-12 meseci i da taj deo grejem i da pijem tablete b-kompleks, sto i dan danas radim ali poboljsanja nema, nego kad je toplije manje mi trne taj deo usne, ali kad je hladnije vise mi trne smeta mi, cak mi se desava da u toku govora ili konzumiranja hrane cesto se ugrizem u tom delu unutrasnjeg dela usne dole desno, i imam osecaj da mi se stalno skuplja pljuvacka u tom delu usne supljine i da ce poceti da mi pljuvacka izlazi iz tog utrnulog dela usne supljine. Molim vas da mi odgovorite, kome da se obratim za lekarsku pomoc i da li je bilo takvih ili ovom slicnih slucajeva i ako jeste postoji li i koji je nacin izlecenja?

    Odgovoreno: 01. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Po opisu tegoba evidentno je da je kod vas doslo do povrede nerva koji inerviše donju vilicu i deo donje usne na odgovarajućoj strani (tzv donji alveolarni nerv) . Terapija koja je preporučena je sasvim u redu a da li ce, koliko i kada doci do poboljsanja odnosno potpunog izlečenja to je drugo pitanje. Činjenica je da se ovako povređeni nervi u visokom procentu oporave ali obzirom da je proslo gotovo godinu dana pitanje je da li taj slučaj i kod vas. Dr pejaković