Zeleo bih da znam kakva je to operaqcija implanta koji se postavljaju u vilici? Da li postoji negativan efekat? I koliko bi to kostalo?

    Odgovoreno: 28. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Implanti predtavljaju titanijumske "šrafove" koji se ubaciju u vilicu i pri tome imitiraju koren zuba. Nakon perioda oseointegracije sledi opterećenje sa krunicom, pri čemu se dobija efekat kao da je to vas prirodan zub. Implanti su najsavremenije resenje u danasnjoj restorativnoj protetici ali ujedno i najskuplje. Cena implanata varira i zavisi od vrste koja se ugrađuje. Jedini negativan efekat koji moze da se javi kao posledica ugradnje je da implant ispadne. Dr pejakovic