Poštovani, imam problem sa levim viličnim zglobom, ne mogu normalno da žvaćem hranu ni da zagrizem. Pri zagrižaju osećam jak bol ispred uha. To stanje traje već 6 meseci. Sada zglob počinje da škripi i pucketa kada zatvaram ili otvaram usta i kada jedem. Trenutno pijem lek flugalin protiv bolova. Bol slabi nakon uzimanja leka ali se bol nakon dejstva leka vraća. Imam donju veštačku vilicu sa po tri zuba sa leve i desne strane. Nisam imala povrede zgloba ili vilice. Unapred hvala na savetu

    Odgovoreno: 17. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se prekonstoliše valjnost protetske nadoknade i visina zagrižaja (često narušena visina zagrižaja uzrokuje probleme sa viličnim zglobom) . Ukoliko je visina zagrižaja očuvana posavetujte se sa nadležnim maksilofacijalnim hirurgom koji će vam preporučiti vežbe i dalju terapiju. Dr pejaković