Postovani, u udesu sam zadobila prelom donje vilice na dva mesta (kod levog zgloba i desna strana izmedju 5-ice i 6-ice) nosila sam 3 nedelje sine, pre 2 dana sam skinula. Medjutim posle skidanja sina nije mi dobar zagrizljaj. Ide mi malo u levo i malo mi je napred pomeren zagrizljaj. Donja jedinica mi je bila kriva, a posle sina mi se ispravila i udara mi u gornjeg keca. Interesuje me sta da radim? Hoce li mi se vilica i zub vremenom namestiti u normalan polozaj da mogu da zagrizem? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje navodite su najverovatnije posledica dislokovanog preloma tzv. Vrata donje vilice, kod vas sa leve strane, koji je lečen konzervativno i uzrokuje navedene tegobe. Obzirom da je prelom saniran jedino vam preostaje protetska sanacija u cilju korekcije i uspostavljanja novog zagrižaja koji će kompenzovati novi odnos kostiju lica. Dr pejaković