Postovani, pre skoro tri godine sam operisala krajnike u lokalnoj anesteziji. Nakon toga su se pojavile uzasne glavobolje u levoj strani glave. Bol je u pocetku bila sevajuca, a posle toga je postala konstantna bol u levoj strani. Imam problem sa levim okom jer ponekad mi bude sve mutno, zacepljenu levu stranu nosa, povremeno otok ispod oka. Nakon posete svih specijalista dijgnoze su bile da se radi o neuralgiji trigeminusa. Terapije koje su mi lekari propisivali nisu pomogle. Nedavno sam odradila snimak vilice i nakon pregleda ustanovljeno je da je u pitanju costenov sindrom. Terapija koja mi je propisana jeste brufen koji ne pomaze u smanjivanju bola. Posto vise ne znam kome da se obratim zamolila bih vas za misljenje i preporuku kom lekaru da se obratim. Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 15. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Obzirom da navodite da je kod vas postavljena indikacija kostenovog sindroma predlažem da se javite nadležnom maksilofacijalnom hirurgu koji će proceniti opravdanost dijagnoze i preporučiti terapiju (korekcija zagrižaja, pokazati vam određene rehabilitacione vežbe, dolazi u obzir i eventualno izrada tzv. Splinta koji će te nositi tokom noći itd.) . Dr pejaković