Postovani! Pre 6 meseci imala sam sledecu hirursku intervenciju: extyrpatio glandulae salivalis submandibularis lat dex. Drainage. U poslednje vreme, ponekad u predelu parotidne zlezde (oko uha) sa te iste strane imam blagi osecaj neprijatnog peckanja u vreme uzimanja hrane ili izrazito kisele hrane. Pretpostavljam da se ostale zlezde jos uvek nisu navikle na nedostatak iste ali ipak me taj problem zabrinjava. Ima li razloga panici i da li ima potrebe da se javim svom hirurgu radi pregleda? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 01. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Navedene tegobe su uslovljene mogućom opstrukcijom oticanja pljuvačke u parotidnoj (dousnoj) pljuvačnoj žlezdi koja se nalazi neposredno pored podvilicne žlezde, koju ste operisali. Tegobe nemaju veze sa operisanom žlezdom jer je ona u potpunosti uklonjena. Razloga za paniku nema ali preporučujem da se ispita funkcija parotidne pljuvačne žlezde. Dr pejaković