Imam problema sa gornjom vilicom, desnu stranu, tj ne znam kako se to u praksi zove ali obijasnicu svojim rijecima. Kretanje gornje vilice mi je ograniceno, pri otvaranju usta. S vremena na vrijeme, vilice mi se zakoce i usta mogu otvoriti svega 1-2 cm. Molim vas ako me mozete savjetovati. Ja sam bila kod nas u makedonija na pregled ali su mi rekli da to je normalno kod jedan covjek, i da to mi je bilo neka upala na zgloba i to je sve. Ali meni me strasno boli i nemogu da jedem nista, samo meku i kasestu hranu: (ja imam 18 godina i nemogu da trpim ovo, molim vas pomozite mi. Hvala mnogo unapred!

    Odgovoreno: 21. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se javite na pregled maksilofacijalnom hirurgu obzirom da tegobe od strane viličnog zgloba mogu biti uvetovane različitim faktorima (nepravilan odn. Dubok zagrižaj, nedostatak zuba, povreda viličnog zgloba u detinjstvu. . .) . Takođe dobićete neophodna uputstva, terapiju i vežbe koje će vam olakšati tegobe. Dr pejaković