Ovako, imam problema sa gornjom vilicom, tj ne znam kako se to u praksi zove ali obijasnicu svojim rijecima. Kretanje gornje vilice mi je ograniceno, pri otvaranju i zatvaranju usta osjecam kao da kosti gornje i donje vilice struzu jedna od drugu, tako reci "skljocaju". S vremena na vrijeme, vilice mi se zakoce i usta mogu otvoriti svega 2-3 cm. Molim vas ako me mozete savjetovati, ili predloziti nesto bio bih vam zahvala. S postovanjem!

    Odgovoreno: 05. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Gornja vilica je nepomicna kost tako da se moze govoriti samo o otezanim kretnjama donje vilice. Po opisu tegoba rekao bih da je problem u viličnim zglobovima. Potrebno je da se javite na pregled maksilofacijalnom hirurgu koji će postaviti dijagnotu a samim tim i terapiju. Dr pejaković