Poštovanje, pre 20-tak dana mi se u toku jela pojavila uvećana podjezična žlezda, čini mi se poslednja. Pod jezikom je pipam veličine masline. Kad pritisnem malo je izdreniram a sadržaj je slankastog ukusa. Zbog ispita koji su mi predstojali uzela sam na svoju ruku galadrox cap 500mg. 2 kutije sam popila. To ništa nije promenilo. Ne boli me, nije upaljeno, nemam temperaturu, dobro mi je opšte stanje. Upravo sam bila kod maksofacijalnog hirurga, iz našeg mesta, kući i rekao mi je da se mora operisati, ništa više. Zamolila bih vas da mi opišete operaciju i preoperativnu pripremu. Nadam se da ćete imati vremena i volje. Da li se operacija izvodi u lokalnoj ili totalnoj anesteziji, koliko traje oporavak, da li je on bolan. Najlepše vam hvala na vremenu i trudu.

    Odgovoreno: 03. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Preoperativna priprema podrazumeva prikupljanje standardnih nalaza (internistički pregled, krvna slika, vreme koagulacije i krvarenja) . Sama operacija se izvodi u totalnoj anesteziji pri čemu se rez pravi na vratu, ispod donje vilice. U postoperativnom periodu ćete imati dren koji se vadi nakon nekoliko dana a za bolove će te dobijati lekove. Ukoliko sve bude u redu konci se skidanju nakon 7-8 dana od operacije. Srecno! Dr pejaković