Imao sam 2006 god. Fracturu mandibule duplex regio colli bilalaterale, ona je sanirana ali se kao posledica javilo pomeranje centra zagrizaja prema desno za 6 mm i dubok zagrizaj. Pošto imam problem sa jelom i govorom pitam da li je moguća rekonstrukcija tog dela na klinici u nišu, i koliko je procentualno uspešna molim odgovor na moja e-mail

    Odgovoreno: 01. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Vase tegobe su cesta posledica obostranog preloma vrata donje vilice. Rekonstrukciju tj. Refrakturu je vrlo tesko načiniti zbog izuzetno otežanog pristupa datoj regiji a da se ne povredi nerv koji inervise lice. Buduci da se ocekuje veca steta nego korist kod takve intervencije, ona se ne radi. Preporucujem rehabilitacioni tretman od strane fizijatra i ortodonta. Pozdrav