U maju 2010 izvrsena mi je operacija na donjoj levoj vilici veca odonto kerato cista, terapija mi je strajfne od gaze natopljene jodom, dva puta nedeljno, 2-3 puta dnevno koristim hidrogen za ispiranje. Pitanje je: dali ima drugi efikasniji lek (nacin) bez obzira na cenu?

    Odgovoreno: 24. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Obzirom na dijagnozu i kako navodite da je u pitanju veća cista iza koje je, petpostavljam, zaostao izražen koštani defekt preporučena terapija je korektna. Treba da znate da odontogene keratociste imaju tendencu recidiva ukoliko se ne odstrane u potpunosti. Veliki koštani defekti se uobičajeno tretiraju zamenom i skraćivanjem jodoform štrajfne jer drugi vidovi terapije (nadoknada veštačkom kosti itd) ne daju uvek zadovoljavajući rezultat. Procedura jeste neprijatna i pomalo dosadna ali smatram da je korektna. Zato savet - strpite se jer će to biti za vaše dobro. Dr pejaković