Postovani, molim vas da mi date neki koristan savjet kako koristiti eldi oil u slučaju karcinoma glave i vrata. Takođe molila bih vas ukoliko mi možete skrenuti pažnju na pojedine recepte iz uljno-proteinske kuharice, dr budwig koje bi bilo najbolje konzumirati u ovom slučaju. Ispričaću vam ukratko slučaj da bi lakše razumjeli naime, radi se o clanu moje familije koji ima 68 godina u maju 2009. G. Otkriven mu je karcinom poda usne šupljine koji je zahvatio i dio jezika. Operacijom je odstranjen dio jezika podjezična parotidna pljuvačna žlijezda limfni čvorovi sa desne strane vrata sa sternokleidomastoidnim mišićem i masnim tkivom provedeno je zračenje i 4 ciklusa kemoterapije prije 2-3 mjeseca su se pojavili uvećani limfni čvorovi sa lijeve strane vrata i u regiji štitne žlijezde date su još 2 kemoterapije, ali se promjene nisu smanjile molim vas ako možete da nam hitno pomognete savjetima kako je najbolje da u njegovom slučaju koristimo gore navedene proizvode (eldi oil "r", eldi oil "foto-aktiv", eldi oil balsamicum "salbei", linomel leinsaat-honig-granulat) i koje recepte iz knjige dr. Budwig je najefikasnije koristiti u ovom slučaju u nadi da cete mi odgovoriti s postovanjem, amra

    Odgovoreno: 13. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Ne znam ni za jedan "preparat" iz navedene grupe. Lečenje karcinoma je isključivo hirurško i ađuvantno u smislu citoterapije i tračne terapije. Smatram da su navedeni "preparati" komercijalne prirode i da njihov značaj nije naučno potvrđen, te samim tim nemaju pokriće za lečenje navedenog obolenja.