Mom dedi je skener pokazao tumor donje usne duplje i jezika koji je izgleda i zahvatio 3 lifna cvora u grlu. Na komisiju ide tek utorak da bi mu odredili ili operaciju ili zracenje ili vensko lecenje. Doktor ne gaji neke nade sve sto je rekao je da nije dobro. Po vasem misljenju da li postoji neki nacin da se to sanira i kakve su prognoze za oporavak.

    Odgovoreno: 02. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Niste naveli da li je načinjena biopsija tumora kako bi se utvrdilo o kojoj vrsti tumora se radi. Obzirom da će biti predstavljen komisiji pretpostavljam da je to već uradjeno. Lečenje tumora je isključivo hirurško ukoliko je moguće a dopunska terapija podrazumeva zračenje odn. Citostatike. Komisija će proceniti šta je najbolje u slučaju vašeg dede te ih slobodno poslušajte jer rade u vašem interesu. Pozdrav dr pejaković