Pitanje je verovatno iz oblasti maksilofacijalne hirurgije ili neke srodne oblasti: poštovani, na donjoj vilici sa unutrašnje strane levo u predelu neposredno ispod zuba 3 i 4 imam poluloptasti izraštaj, prilikom dodira tvrd, liči na kost, bezbolan, precnika oko 1, 5cm. Ne pravi nikakve smetnje, mislim da ne raste, sluzokoža koja ga pokriva je normalna. Postoji verovatno od vremena nicanja stalnih zuba, možda malo kasnije, ne sećam se tačno (sada imam 41 god) . Redovno posećujem zubara, niko mi nije skrenuo pažnju da je tu nešto 'sumnjivo', pa ipak. . . Da li mislite da ipak treba uraditi neke anilize ili intervenciju?

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Moguće da se radi o benignom tumoru kosti donje vilice, tzk. Osteomu, obzirom na dugu prirodu postojanja i na podatak da ne raste. Potrebno je da napravite opt snimak vilica i da se javite na pregled maksilofacijalnom hirurgu gde će nakon pregleda i analize snimka biti postavljena dijagnoza a na osnovu toga i sledstveno terapija.