Poštovani da li mozete da mi obijasnite ovaj nalaz: u submandibularnim pljuvacnim zlezdama vidi se vise sijalolita od koji se u levoj nalaze dva velicine 1. 6 i 2. 2mm. Levo se vidi nehomogenost zlezdanog tkiva, nalaz na ostalim pljuvacnim zlezdama i stitnoj zlezdi je uredan. Nema patoloske limfadenopatijena na vratu.

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o ultrazvučnom nalazu vrata, sa akcentom na podvilične pljuvačne žlezde. U obe koliko, vidim iz opisa, se nalazi nekoliko kamenčića (slično kao kamen u žuči ili bubregu) . Ukoliko ste oticali ili imali tegobe u predelu pomenutih žlezdi, potrebno je da se operativnim putem rešite eventualnih daljih tegoba.