Molim vas za za savet, jer nisam sigurna sta trebam da radim, u velikoj sam dilemi. Bila sam kod nekoliko stomatologa i niko mi ne kaze nista konretno. Jedni kazu nista nije strasno, jedni kazu bolje da se to ne dira. Naime, imam tvrdi otok belicaste boje koji je bezbolan. Nalazi se manjim delom oko sestice, a vecim delom iza zuba. Sestica mi je poslednji zub. Taj otok imam vec duzi vremenski period oko 1 godinu. Stomatolozi mi kazu, na osnovu snimka, da je sa tom sesticmo sve u redu, ali ja osecam veliku nerpijatnost u tom predelu glave, narocito u predmenstrualnom periodu. Imam povecanu sedimentaciju u krvi odavno, pa je povezujem sa ovim otokom. Nedavno sam imala spontani pobacaj kojeg takodje povezujem sa ovom upalom. Imam bolove u gornjim ekstremitetima. Pitanje je: koji je najbolji nacin da se ova oteklina otkloni i bilo koja sumnja vezana za nju? Kome se obratiti? Trebala bih uskoro oktobra novembra da radim ponovo vantelesnu oplodnju, da li je najbolje da se ovaj problem resi pre v. Oplodnje?

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da dodjete na pregled i da ustanovimo u cemu se radi. Ono sto vam pouzdano mogu reci je da taj "otok u ustima" nema nikakve veze sa bolovima u gornjim esktremitetima niti sa spontanim pobacajem. Obzirom na visoku sedimentaciju i predstojecu vantelesnu oplodnju a i na podatak da traje vise od godinu dana svakako ga treba ukloniti. Javite se na pregled jer cu tako moci vise da vam kazem o cemu se radi i kako ga ukloniti.