Poštovani,
    U prilogu Vam dajem uz vrata. S obzirom da se plašim operacije, želio bih da znam da li je neophodna. Molim Vašu preporuku "eho nalaz kazuje na blagu regresiju u izgledu lijeve submandibularne žlijezde, uz sada veći Sijelolit od 7 mm, izmijenjenog parenhima submandibularne žlijezde lijevo govori u prilog prisutne i dalje inflamacije kao i sekvele semiopstrukcije". P. S. Terapija je uključila 15 dana muskularno linkocin i oralno zinat. Ova antibiotska terapija je zaustavila bolove i smanjila otok.
    Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 11. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Preporučujem operativno lečenje jer je pitanje dana kada će se ponovo javiti otok i bolovi. Vaš strah od operacije je očekivan ali s obzirom na nalaz ultrazvuka i činjenicu da ste oticali, operaciju ne treba odlagati jer pojava infekcije može prouzrokovati mnogo veće probleme a u nekim slučajevima ugroziti i zivot.
      Puno pozdrava, dr Pejaković.