Poštovani,
    Rtg paranazalnih šupljina je pokazala da levi sinus sve ok, a desne etmoidalne ćelije lako nehomogeno zasenčene, na dnu desnog maksilarnog sinusa veća mukokela dimenzije oko 2x1,5cm (div dg. Polip) a pitanje je kako lečiti, i da li uopšte treba lečiti ili pustiti tako kako jeste. Da li ovo može da izazove druge tegove (glavobolju, vrtoglavicu)? Šta preporučujete da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Generalno se mukokele ili polipi leče ali ukoliko su manjih dimenzija moguće je ostaviti ih i pratiti ih. Pomenuta patološka stanja mogu izazivati navedene tegobe (glavobolju, bol u odgovarajućoj strani lica itd). Preporučujem da se posavetujete sa svojim lekarom a op. lečenjem nečete pogrešiti, mada navedene tegobe ne moraju nestati jer im uzrok može biti i neka druga priroda.
      Pozdrav.