Poštovani,
    Molim Vas da mi objasnite dijagnozu koju su mojoj majci ustanovili lekari - dg. Tu parotidis l. Dex mama je još u toku analiza i dijagnosticiranja ali ovo je početna dijagnoza. Malo sam zbunjena i želela bih da mi objasnite kako nastaje ovo oboljenje, koji su uzročnici i kako se naravno najbolje leči. Želim još napomenuti da mama ima sijamsku mačku u stanu i da li ima potrebe i da na plastosmozu radi analize? Nisam lekar i stručna te se izvinjavam ako sam nešto pogrešno napisala.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Dijagnoza koja je postavljena vašoj mami podrazumeva da se radi u nekom obliku tumora tzv. zaušne (ili stručno) parotidne pljuvačne žlezde. Potrebno je, pored pregleda, načiniti uz obe parotidne žlezde a ukoliko postoje neke nejasnoće može se načiniti i ct. Obzirom na podatak da majka ima mačku treba razmotriti i mogućnost da se ne radi o hirurškom obolenju te je moguće načiniti dodatne testove u tom smislu. Ukoliko se dokaže da se radi o tumoru jedina terapija je hirurška.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #33940

    • Sta kad se izvrsi hururska intervencija, postoji li jos neka dodatna intervencija hemoterapija.