Poštovani,
    Doktor mi je preporučio da izvadim četiri umnjaka koji još nisu iznikli i četvorku u gornjoj vilici koja je zaglavljena i ne može da izađe jer nema mesta, tako da vrši pritisak na zub ispod nje koji je iznikao, a po njegovom mišljenju, i umnjaci neće imati mesta da izađu jer je vilica uzana i zubi će da mi se iskrive. Preporučio je da to uradim što pre, to bi bila operacija pod totalnom anestezijom u trajanju oko 40 min. Interesuje me vaše mišljenje o mom problemu i ako se slažete sa ovim, gde se to radi u Beogradu i na koji način. Unapred Vam se zahvaljujem
    Sa poštovanjem Milan Tomić

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Nemam uvid u stanje vaših zuba kao ni rtg snimke da bih vam potvrdio mišljenje ili dao drugi savet. Na osnovu toga što Vam je preporučio nadležni doktor, mogu reći da postoji mogućnost poremećaja zubnog niza uzrokovanog neizniklim zubima. Što se tiče opšte anestezije, pretpostavljam da je to preporučio da bi se cela intervencija obavila u jednom aktu ali posle toga ćete teško jesti nekoliko dana jer će "rane u ustima" (kako to pacijenti vole da kažu) biti obostrano. Zbog toga se, u većini slučajeva, ovakve intervencije obavljaju u lokalnoj anesteziji, pri čemu se ekstrahuju prvo zubi sa jedne strane a potom, po zarastanju, sa druge strane. Po meni je to sigurniji način i zbog toga što se izbegava rizik opšte anestezije, jer iako je izuzetno mali nije nikad ga ne treba zanemarivati (to znamo mi koji svakodnevno radimo intervencije u opštoj anesteziji). Što se tiče preporuke u Boegradu, toplo preporučujem ordinaciju Beograd-centar i prof. dr. Z. Stajčića koji ima dugogodišnje iskustvo u obavljanju intervencija i u lokalnoj i opštoj anesteziji.
      Pozdrav.