Poštovani,
    Dobar dan htela bih da Vas pitam vezano za problem podvilične žlezde - naduvena je, boli na dodir i pri određenim pokretima glave. Pre nekoliko dana boleo me je zub, otpala mi je plomba. To je sve za sada...  Mada bol je veliki. Molim Vas da mi odgovorite na poruku.
    Unapred zahvalna Nataša Simeunović

    Odgovoreno: 18. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Kod Vas se može raditi o dva problema. Podvilična žlezda može biti naduvena usled otežanog ili onemogućenog oticanja pljuvačke, što je posledica infekcije. Vrlo često je to pojava pri pokušaju uzimanja hrane. Mislim da je verovatnije da se radi o uvećanom limfnom čvoru koji se nalazi neposredno uz žlezdu. Vaš navod da vas je boleo zub, da je praćeno bolom i otokom pre ide u pravcu infekcije od strane zuba koja se komplikovala reakcijom l. Čvora, kao merom odgovora organizma na infekciju. Potrebno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu na pregled te će sve nedoumice biti razrešene.
      Puno pozdrava, dr B. Pejaković