Poštovani,
    Maksiofacijalni hirurg iz Valjeva mi je dao dijagnozu dve cistične promene, 3cm i 1 cm na submanibularnoj žlezdi. Trenutno ta oteklina je nestala. Da li je moguće da je nestala zauvek ili ipak treba da se obratim Vašoj klinici radi daljeg lečenja?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće je da se pojava cisti u pljuvačnoj žlezdi je moguća ali ipak retka (niste naveli da li dijagnozu postavio klinički ili ste načinili ultrazvuk vrata odn. promene). Ako je pojavu cista pratio i otok a pogotovo ako je to lokalizovano u submandibularnoj žlezdi (što je slučaj kod vas) onda bi se pre moglo raditi o mogućoj prolaznoj upali žlezde. Vrlo je verovatno da će se tegobe javiti opet samo je pitanje vremena. Možete se obratiti na kliniku gde ćemo porazgovati detaljnije, načiniti us po potrebi...
      Srdačno, dr B. Pejaković