Poštovani,
    Moj sin star 20 godina, visok 1,92 cm ima kompleks male galve i nerazvijene donje vilice. Da li bi moglo nešto da se uradi pa da prema visini ima skladniju prporciju glave? Napominjem da mu fale i zametci šestica u obe vilice.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Mogu Vam za sad samo reći da postoji mogućnost korekcije proporcija lica i vilica i to spada u tzv. ortognatsku hirurgiju. Najbolje je da se Vaš sin javi maksilofacijalnom hirurgu koji će ga detaljno pregledati. Verovatno će biti potrebna i tzv. telerentgen snimanja i konsultacija ortodonta. Deformitet u smislu smanjene vilice sa nedostatkom zuba može nekad biti i uzrok nekog naslednog genetskog obolenja te treba ispitati i tu mogućnost.
      Puno pozdrava dr B. Pejaković