Dobar dan,sta mi preporucujete,da li da Jos nekom metodom snimim vilicne zglobove? Uradila sam rengen,ali tu se ne vidi dovoljno. Trpim jake bolove,koji nikako da prodju da bi mi stomatolog popravio zagrizaj. Imam duboki zagrizaj,zubi nemaju kontakt sa leve strane od kad sam pre 3meseca izvadila umnjak. Pijem vec 3meseva lekove,( koje mi je propisao maksiofacijalni hirurg) jedem meku hranu,ali Bole me zglobovi i misici zvakaci,slepocnice. Dobila sam dve blokade kortikosteroida od njih mi je bolje Na mestu slepocnica i obraza mi je učinjeno, Neurolog Kaze atrofija misica . Kome da se obratim za pomoc? Dijagnoza DYSFUNCTIO CRANIOMANIDBULARIS . Na rengenskom snimku,pri otvaranju usta oba vilicna zgloba izlaze iz lezista za 1cm.

    Odgovoreno: 12. 05. 2020.

Komentari na pitanje: #169532

    • Aleksandra Ripcin 13. 05. 2020.

      Hvala doktore na savetu za vilične zglobove. Samo još ovo da Vas pitam. Da li je moguće da vilični zglob pritiska nerve između viličnih čeljusti? Ja imam osećaj pečenja, žarenja koji prolaze kroz obraze, nepce i zube. Kao da je nerv oštećen ili priklješten. Pored toga, imam i suva usta, smanjeno lučenje pljuvačke...