Pozdrav! Pre 6 godina imao sam prelom ceone kosti,odnosno dela iznad desnog oka blize nosu. Zbog straha od nestrucnosti lekara iz mog grada trazio sam da to rade lekari iz glavnog grada ali nije mi odobreno,no to je druga tema. Uglavnom,na kraju sam ostavio to kako jeste s obzirom da nisam osecao nikakve tegobe,nisam imao vrtoglavice niti bilo sta drugo,osecao sam se sasvim normalno i dan danas tako. Jedino sto je ostalo to neko glago udubljenje u celu . Interesuje me,da li u buducnosti moze doci do nekih komplikacija ,meningitisa ili necega slicnoh posto sam citao da moze doci do nekih kasnijih komplikacija i da li bi recimo sada vec posle 6 god bilo kasno za neku hirursku intervenciju? Unapred hvala na odg

    Odgovoreno: 27. 03. 2020.
    • Komplikacije zavise od vrste preloma tj.koje su strukture zahvacene. Ukoliko postoji prelom zadnjeg zida ceone kosti moguce je da dodje do komplikacija. Ukoliko je prelom prednjeg zida, onda je samo estetski problem. Niste zakasnili za op.lecenje, no potreban je pregled i dijagnostika da se napravi adekvatan plan lecenja.