Poštovani, Na obrazu mi se pojavio aterom pre godinu dana. S obzirom da je počeo da raste obratila sam se dermatologu. Dermatolog je probušio aterom iglom ali sadržaj nije izašao. Terapija koju sam dobila je flogocid i tople obloge dok sadržaj ne izađe. Nakon par dana uspela sam da iscedim sadržaj ateroma. Tri dana nakon pucanja ateroma došlo je do upale i otoka koji je zahvatio celu površinu obraza. Obratila sam se hirurgu koji je uradio inciziju i prepisao mi panklav. U toku dana javila se povišena temperatura i povraćanje, a otok se proširio. Opet sam se obratila hirurgu i on je opet cedio aterom, dobila sam gentamicin, analgin, infuziju i uput za ORL. Otorinolaringolog mi je uključio garamicin injekcije (VII). Nakon četvte injekcije aterom je prestao da gnoji, otok se smanjio ali mi je na obrazu ostala grudva koja je tvrda i bolna na dodir. Inače grudva je udaljena od ateroma 2-3 cm. Zamolila bih vas da mi odgovorite zašto se pojavila ta grudva i da li imam razloga za brigu. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 02. 2020.

Komentari na pitanje: #166917

    • Mr sci. med. dr Dragana Petrović-Popović 27. 02. 2020.

      Postovana, potreban Vam je pregled i operacija plasticnog hirurga, sve mozete zakazati preko sajta Stetoskop Srdacan pozdrav, Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic