Postovani, ovo je mladja grana, pa zato molim vas za odgovor. Meni je konstatovana medijalna cista, 3 cm, i preporuka da se operise. Jedna ustanova kaze sačekajte, a druga nemojte čekati. Zbunjena sam, nikada nisam operisana, niti bila pod anestezijom. Rezultati kks su dobri, dok mi je gvozdje svega 3, 8! Operacija mi je zakazana na vma, ali ne znam sta da radim, da li moze sama nestati? Kako tece operativni tok, i koju anesteziju treba da dobijem? Mnogo hvala!

    Odgovoreno: 10. 09. 2016.
    • Poštovana,
      Operativno lečenje medijalne ciste vrata je iskljucivo hirursko i ne moze se sama povući (nestati). Operacija se radi u opštoj anesteziji. Ne treba previše čekati jer će se cista vremenom uvećavati (navedena veličina je apsolutna indikacija za op. lečenje). Postoperativni tok je lak, 2-3 dana imate dren a konci se skidaju 7-og dana.