Postovani, unazad nekoliko mjeseci imam problema sa skljocanjem, kocenjem i preskakanjem vilice, bila je prisutna i bol za koju je oralni hirurg rekao da potice on umnjaka koji nije nikao, te ga je i hirurskim putem odstranio, jos se oporavljam, ali vilica i dalje skljoca i zaglavljuje se, dao mi je zvjezbe koje sam i sama ranije dva mjeseca radila ali bez ikakvog poboljsanja. . Bila sam i kod maksilofacijalnog hirurga u bolnici koji je napisao da su na rtg snimku zgloba uocljive patoloske promjene te da se klinickim pregledom uocavaju nepravilnosti u kretnjama donje vilice, prisutne krepitacije u zglobu i subluksacija obostrano, izrazenija sa desne strane. . . Na sve to mi je rekao da tu nema pomoci i da radim vjezbe kako bi sebi olaksala simptome. . . Zar je moguce da sa mojih 27 godina je doslo do tolikog poremecaja i da cu se ostatak zivota patiti s tim, molim vas za vase misljenje. . . Postoji li mogucnost otklanjanja ovih tegoba jer mi uvelike uticu na zivot. Hvala

    Odgovoreno: 31. 05. 2016.
    • Poštovana,
      Kao prvo umnjak nikada ne moze uzrokovati navedene tegobe i naravno da su vam tegobe i dalje bile pristutne. Sto se tice samih promena u zglobu, tegoba itd morao bih da vas detaljno pregledam i da dam svoje misljenje. Ima nacina da se resite tegoba, ali je potrebno utvrditi uzrok. Pogledajte sajt www. Medikdent. Com i eventualno zakazite pregled.