Postovani, imam par pitanja. Naime, pre nekih dva meseca sam zapocela generalno sredjivanje zuba, imala sam oko desetak popravki, jedno lecenje i dva vadjenja zuba. Od tog lecenja zuba me svaki dan po nekih sat, dva boli leva strana vilice i slepoocnica, nekad cak i zubi unutra, sumnjala sam na zube i konsultovala se sa svojim zubarom, on mi kaze da je sve okej ali smo oboje primetili da mi vilica nije simetricna. . Zanima me sta je moglo da izazove naglu asimetriju vilice, leva strana je vidno pomerena, da li to moze biti od neadekvatno izbrusenog zuba pa loseg zagrizaja ili je nesto drugo u pitanju. Ja se ne razumem takodje u kojem je stanju kost na osnovu prilozenog snimka. Sta bih trebala da uradim da prestanu bolovi-lekovi, vezbe ili pak nesto radikalnije? Hvala unapred, marina

    Odgovoreno: 13. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Bez detaljnog pregleda tesko je reci o cemu je reč. Pominjete brusenje zuba a to se ne vidi na snimku (verovatno je snimak uradjen pre brusenja) . Ono sto je sigurno jeste da, ako postoji asimetrija, sanacija zuba i zagrizaja nije uradjena na adekvatan način. Treba utvrditi o čemu je reč, na osnovu vaseg opisa to nije moguce ali su evidentne tegobe.