Poštovani, molim vas da me posavjetujete u vezi sledećeg problema. Moja mama (56. Godina) nekoliko godina imala je nešto u vidu mladeža (ponekad krastice prečnik 1 cm) u ćošku između desnog oka i nosa. Mislili smo da je upitanju mladež sve dok nije počelo da joj smeta i da je peče ako boravi na suncu. Otišli smo kod dermatologa gdje nam je saopšteno da se radi o nekoj vrsti tumora i da bi trebala to da ukloni, što je i učinila 15. 07. 15. Analiza uklonjenog tkiva pokazala je da se radi o bazocelularnom tumoru. Nije joj određeno liječenje samo kontrola za godinu dana. Problem je u tome što nju posle toga počinje da boli nos, osjeća nešto poput upale, ponekad joj nos malo i otekne sa strane. Koža oko ožiljka (koji je jako mali) je tamnije boje. Postoji li mogućnost da nije sve uklonjeno. Kome da se obratimo? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 25. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Uzroka moze biti vise. Moguce je da je kao posledica stvaranja oziljka doslo do zaposenja kanala koji suze iz oka cure ka nosu, te se pomenuti kanal upali usled zastoja. To sto je koza tamnije boje to je uobicajeno. Obratite se najpre hirurgu koji je lecio a potom oftalmologu, kada se pojavi otok.