Aleksandar, imao sam pre 10-ak dana operaciju donje vilice (zbog preloma) . Prelom je bio s leve strane. Posle operacije koza s prednje strane tj koza na bradi mi je potpuno utrnula, kad je dodirnem kao da nije moja, jel to normalna pojava i ako jeste koliko traje? Takodje jos uvek ne mogu lepo da otvorim usta tj zinem, koliko vremena treba da zglob koji pokrece vilicu opet normalno proradi, kod preloma zglob nije bio ostecen nego se jednostavno ukocio ustvari znatno mu se smanjila pokretljivost posle operacije. Pozdrav, aleksandar

    Odgovoreno: 31. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Koza je utrnuta jer je povredjen zivac koji inervise to podrucje koze. Utrnulost je ili posledica preloma ili je hirurg tokom operacije manipulacijom povredio zivac, i to se desava kada je linija preloma u neposrednoj blizini zivca. Za ocekivati je da ce se zivac oporaviti u potpunosti. Sto se tice vilicnog zgloba, ne znam kakva je bila povreda i kakvo operativno lecenje je primenjeno, pa ne mogu komentarisati. Morate popricati sa nadleznim lekarom.