Nosim fiksni aparatic vec sest godina, a ovih dana bih trebala operisati vilicu. Imam kontra preklop, donja vilica mi je veca od gornje i dosta je izvucena. Poslednjih sest godina imala sam problema sa anemijom. Zanima me da li je tokom ili posle operacije potrebna transfuzija, koliko operacija traje i da li se vilica zatvara posle operacije? Unapred vam hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 03. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Da li ce biti potrebna transfuzija procenice vas hirurg i anesteziolog, ja to ne mogu reci. Trajanje operacije je individualno i zavisi od tezine zahvata. Posle operacije vilice trebaju biti cvrsto vezane 4-6 nedelja a posle toga sledi vezivanje elasticnim gumicama, do 6 meseci od operacije.