Postovani, imam nerazvijenu gornju vilicu (-4 neka stepena) dok je donja normalna. Disproporcionalnost vilica se primeti kad se smejem. U dogovoru sa ortodontom odbacili smo operaciju pa nosim fiksnu protezu kako bi se regulisao zagrizaj. Zanima me da li je ipak bolje da se odlucim na operaciju jer nisam siguran koliko je teska operacija pomeranja gornje vilice napred i kakav je postoperativni period? Imam 18 god. , veoma sam neodlucan i zanima me vas stav. Unapred, hvala puno!

    Odgovoreno: 29. 12. 2014.
    • Poštovani,
      Ortodontskim tretmanom se moze samo "maskirati" zagrizaj a jedino op. Lečenjem se moze uspostaviti pravilan odnos gornji i donje vilice. Posledice nepravilnog zagrizaja ce se, zbog samo zastupljenog ortodontskog tremana, pojaviti kasnije. Dogovor ne treba da "pravite" sa ortodontom vec sa hirurgom. . .