Submandibularnosa leve strane lobulirana hipoehogena promena dijametra 21 puta 11mm, jasnih ostrih kontura, avaskularne prirode. Promena se nalazi na 2 do 3 mm od povrsine koze. Interesujeme sta bi ste mi vi savetovali da li da se ovo odstrani ili ga leciti lekovima ako ima za to, potpuno sam van sebe i jako uplasena, i sta je to ustvari, jer niko mi nista nekaze.

    Odgovoreno: 13. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez pregleda je tesko reci, pogotovo sto je opis ultrazvuka potpuno neadekvatan. Opisujuci putem ultrazvuka samo dimenzije a ne uputiti na diferencijalnu dijagnozu govori o neiskustvu radiologa u tumacenju nalaza na vratu. Sto se tice lecenja, tesko da je pomenuta promena moze leciti lekovima.
      pogledajte sajt www. Medikdent. Com i eventualno zakazite pregled, gde putem ultrazvuka ili fna biopsije mozemo ustanoviti definitivno o cemu se radi.