Postovani, u prilogu vam saljem dva ortopana. Jedan je iz 2010 a drugi iz 2014 godine. Dugo sam imala problem sa donjom desnom sesticom. Iz tog zuba je na kraju izvadjen zivac ali me i dalje muce petica i cetvorka sa iste strane. Konkretno pitanje za vas je da li ovo 'nesto' sto postoji pored sestice moze da uzrokuje bol. Uporodjujuci dva snimka, meni deluje kao da je razmak izmedju zuba sada dosta manji. Oralni hirurg mi je to objasnio kao da nije snimljeno iz istog ugla. Da je to 'nesto' koren zuba koji je davno izvadjen, da se vremenom zaoblilo i sraslo sa kosti i da to ne moze da pravi problem. Ja bih bila jako srecna da mi vi to potvrdite, ali se bojim da to 'nesto' raste, pritiska zube u okruzenju i uzrok je mom bolu i problemima. Najsrdacnije vas pozdravljam i zahvaljujem se unapred.

    Odgovoreno: 18. 06. 2014.

Komentari na pitanje: #128813

    • Postovani, moje dete od 7 godina je snimalo gornju i donju vilicu(ortopan) pre 9 meseci. Od nas se trazi da sada uradimo jos jedan snimak. Da li je to stetno za dete i u koji razmak je preporucljiv izmedju snimanja takve vrste?